2-3 września 2016 - Katowice

W sobotę, 3 września, w Katowicach na lotnisku Muchowiec zorganizowano wielki piknik lotniczy. W ramach widowiska Air Show 2016 odbyły się pokazy samolotów i sprzętu wojskowego.

W trakcie imprezy przećwiczyliśmy musztrę oraz poruszanie się w terenie. Przygotowaliśmy wspólnie z GRH Grenadiere dioramę przedstawiającą grenadierów pancernych ze 116. Panzer Division.

Naszym skromnym udziałem stało się zorganizowanie inscenizacji historycznej pt. "Operacja Goodwood" podczas której wspólnie z kolegami z GRH Grenadiere odtworzyliśmy dwie drużyny z 21. Panzer Division, jednej w kontrataku wspólnie z Pantherą udało się odeprzeć brytyjski oddział z  3rd Infantry Division ( GRH Commonwealth, Stowarzyszenie Zachód 1944, GRH Breda przy Beskidzkim Stowarzyszeniu Maczkowców, Stowarzyszenie PSZ, Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych "FRONT") co umożliwiło wycofanie się resztkom 16. Luftwaffe Felddivision ( W tych rolach koledzy z Kampfgruppe Adler oraz Stowarzyszenie Zachód 1944). W oddział rozpoznawczy wcielili się koledzy z GRH 545. Sperr-Division. Dziękujemy Wam za przybycie, wsparcie i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku!

Zdjęcia:

  • Karolina Kot
 
Znajdź nas na Facebooku