Rekrutacja

Zanim zdecydujesz sie do nas dołączyć musisz dowiedzieć się kilku rzeczy. Nasza grupa dba o wysoki standard prezentowanych sylwetek. Nie akceptujemy polityki ‘ujdzie’ , ‘może być’ oraz zakupów na własną rękę a następnie tłumaczenia się – ‘takie już mam, więc takie musi być’. Każdy z naszych rekrutów dostaje maksymalne wsparcie od członków grupy aby mógł od razu zaopatrzyć się w najlepszy dostępny sprzęt w optymalnej cenie. Takie podejście procentuje z czasem, ponieważ zamiast wymieniać kiepskie elementy wyposażenia i umundurowania można zająć się rozwijaniem sylwetek po zebraniu minimum.

 
 

Oto kilka zasad, które panują w naszej grupie w zakresie dbałości o jakość odtwarzanej postaci :

 •  każda osoba nosząca okulary ma obowiązek zaopatrzyć się w okulary pasujące do odtwarzanego okresu lub używać soczewek kontaktowych. Współczesne okulary nie są akceptowane.
 • na dioramie nie tylko wyglądamy, ale także zachowujemy się jak żołnierze Wehrmachtu i korzystamy z przedmiotów dostępnych w epoce. Palenie papierosów z filtrem na dioramie jest zakazane, należy zaopatrzyć się w papierosy bez filtra albo w fajkę. Używanie telefonu na dioramie jest zabronione, podobnie jak picie z butelek plastikowych albo puszek. Jedzenie z plastikowych talerzyków plastikowymi sztućcami nie jest akceptowane na terenie dioramy. Żucie gumy na dioramie jest nieakceptowalne.
 • w ‘zachowywanie się jak żołnierz Wehrmachtu’ nie wchodzi ‘’zamawianie 5 piw’’ i tym podobne zachowania. GRH Landser jest grupą apolityczną. Działalność rekonstrukcyjna nie ma służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.
 • brody nie są akceptowane. Należy się golić przed imprezą. Jest to reguła,ewentualne wyjątki od tej reguły bedą ogłaszane przed imprezą.
 • długie włosy nie są akceptowane. Najprzyjemniej jeżeli każdy miałby „Wehrmachtschnitt" czyli regulaminową fryzurę, ale nie ma takiego obowiązku – ważne żeby włosy były krótkie i bez udziwnień typu farbowane, dredy i tym podobne.
 • repliki broni/broń oryginalna muszą być legalne, zgodne z polskim prawem. Nie akceptujemy Mauserów znalezionych w piwnicy razem z wiaderkiem amunicji oraz innego niewiadomego pochodzenia.
 • mundury , obuwie muszą być w pasującym rozmiarze – mundur kupiony o dwa rozmiary za duży albo obuwie z 10 wkładkami nie jest rozwiązaniem!
 • wymagamy minimalnej sprawności fizycznej
 • wymagamy przyswojenia podstaw języka niemieckiego w zakresie komend, podstaw musztry oraz taktyki na polu bitwy. Ważny jest nie tylko wygląd.
 • realizujemy w ramach grupy 3 podstawowe tematy : Wehrmacht z 1944 roku (jest to nasz temat głowny i każdy od niego zaczyna swoją przygodę z rekonstrukcją w naszej grupie), Wehrmacht z 1941 roku (Operacja Barbarossa, Stalingrad) oraz tropikalny - Afrika Korps z lat 1941-1943 i Wehrmacht we Włoszech z lat 1943-1945. Każdy ma obowiązek odtwarzać  piechura Wehrmachtu – będziemy działać również w temacie projektu ‘’Waffen SS’’ natomiast nie ma możliwości zbierania sylwetki Waffen SS w ramach grupy bez posiadania sylwetki żołnierza Wehrmachtu. Wychodzimy z założenia, że grupa ma stanowić całość i wspólnie działać, a nie parcelować się na sekcje.
 
 

Początki w grupie

Kandydat na rekruta

 
Uważasz, że jesteś w stanie spełnić wymogi i masz podobne podejście? Stajesz sie automatycznie kandydatem na rekruta – uzyskujesz od grupy pełne wsparcie merytoryczne.

Kandydat na rekruta jest zobowiązany do zakupu :

 1.  Hełmu M42 (oryginalnego dzwonu) po konsultacji z grupą .
 2.  Trzewików M37 lub M43 (wykonane przez członka grupy)
 3.  Bluzy M43 (repliki) – po konsultacji z grupą
 4. z kompletem obszyć : Adlerem(orłem), Litzen(patkami) i Schulterklappen (naramiennikami). Do nabycia przez grupę.
 5.  Spodnie M43 ( repliki) – po konsultacji z grupą
 6. Dodatkowym elementem jest koszula podmundurowa – domyślnie wymagamy regulaminowej szarej koszuli podmundurowej, ale kandydaci na rekrutów mogą korzystać z koszul cywilnych w kratę – odpowiednich dla epoki po konsultacji z grupą.
 

Rekrut

Rekrutem zostaniesz, gdy tylko skompletujesz podstawowe umundurowanie niezbędne do uczestniczenia w manewrach dostajesz pełny dostęp do forum grupowego oraz stajesz się częścią naszej społeczności. Od teraz masz dostęp do pełnych specyfikacji dotyczących sprzętu. Członkowie grupy w miarę możliwości bedą pożyczać Ci brakujące elementy wyposażenia dopóki sam ich nie zakupisz.
 

Członek

Członkiem zostaniesz gdy zbierzesz minimum mundurowo-wyposażeniowe, a sztab grupy uzna iż Twoja wiedza jest wystarczająca by uzyskać ten status.
 
Znajdź nas na Facebooku