W maju rozpoczęliśmy sezon rekonstrukcyjny manewrami w Stanicy. Była to okazja do pokazania kilku nowych elementów, które udało nam się skompletować przez zimę.
Na przełomie lipca i sierpnia Muzeum Pojazdów Militarnych i Techniki Motoryzacyjnej w Boczkach stało się areną pleneru filmowo-zdjęciowego pod tytułem "Gdy obok trwało Powstanie" z udziałem grup rekonstrukcyjnych, kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, pasjonatów historii.
W czerwcu 2020 roku w ramach inauguracji sezonu letniego postanowiliśmy odwiedzić Muzeum w Studziankach Pancernych i poćwiczyć w terenie poruszanie się drużyny piechoty.
W lutym 2020 roku w ramach naszego projektu środkowowojennego postanowiliśmy się wcielić w sylwetki żołnierzy piechoty i wykonać krótką sesję zdjęciową.
We wrześniu odbyła się trzecia edycja gry terenowej w Bliźnie, tłem historycznym była Operacja dukielsko-preszowska, która zaczęła się we wrześniu 1944 roku.
W czerwcu tradycyjnie wybraliśmy się na jedną z największych i najlepszych zarazem imprez rekonstrukcyjnych w Polsce jakim były bez wątpienia "Łabiszyńskie Spotkania z Historią".
W kwietniu 2019 wcieliliśmy się w sylwetki grenadierów z 342.Infanteriedivision. Za plener posłużył nam opuszczony kościół, który miał odgrywać rolę improwizowanej kwatery na tyłach frontu.
W styczniu odbyły się manewry inaugurujące nasz sezon rekonstrukcyjny. Korzystając z gościny Parku Historii we Włodzieninie na naszą kwaterę wybraliśmy ziemiankę.
W grudniu wcieliliśmy się w sylwetki grenadierów pancernych 1.Panzerdivision biorących udział kontrofensywie mającej na celu odblokowanie Budapesztu w styczniu 1945 roku.
W lipcu na podstawie oryginalnych fotografii zrobiliśmy niewielką sesję zdjęciową, której tematyką były walki odwrotowe w trakcie Operacji Bagration latem 1944 roku.
27 lipca spotkaliśmy się w Radzionkowie w celu przećwiczenia kilku aspektów, była to również okazja do zapoznania się z kandydatami na rekrutów oraz debiutu dla niektórych naszych rekrutów po uzbieraniu szpeju podstawowego.
W dniu 15 lipca spotkaliśmy się pod Krakowem w celu zasmakowania frontowego życia w klimacie frontu włoskiego oraz poprawienia kilku aspektów szkoleniowych.
Dnia 7 stycznia wcieliliśmy się w żołnierzy 1.Panzerdivision w okresie walk o Żytomierz w ramach sesji zdjęciowej zrealizowanej z wykorzystaniem historycznych pojazdów.
W listopadzie część naszej grupy spotkała się w Przeczycach w celach szkoleniowych i organizacyjnych. Przeprowadziliśmy również krótką sesję zdjęciową luźno opierając się na sylwetkach żołnierzy walczących w Prusach Wschodnich na jesień 1944 roku.
We wrześniu reprezentacja naszej grupy wzięła udział w "Bitwie o Wielką Wieś". Tym razem wcieliliśmy się w żołnierzy Waffen SS i wzięliśmy udział w dwóch inscenizacjach.
W czerwcu wcieliliśmy się w grenadierów pancernych Panzergrenadier-Regiment 304 wchodzących w skład Kampfgruppe "Le Desiniere" walczących w ostatnich dniach lipca na południe od St.Lo .
W czerwcu udaliśmy się do Łabiszyna by wziąć udział w VI edycji Łabiszyńskich Spotkań z Historią. Wzięliśmy udział we wszystkich trzech inscenizacjach oraz w grze nocnej.
W kwietniu spotkaliśmy się we Włodzieninie by przećwiczyć poruszanie się w różnych szykach, sposoby maskowania pozycji w terenie oraz musztrę. Noc spędziliśmy w ziemiance.
W sobotę, 3 września, w Katowicach na lotnisku Muchowiec zorganizowano wielki piknik lotniczy. W ramach widowiska Air Show 2016 odbyły się pokazy samolotów i sprzętu wojskowego.
W dniach 20-21 sierpnia wzięliśmy udział w rekonstrukcji walk pod Bolonią w kwietniu 1945 roku. Odgrywaliśmy rolę grenadierów pancernych z 26. Panzer Division, która broniła Bolonii.
Na początku sierpnia wcieliliśmy się w sylwetki grenadierów pancernych 2. Dywizji Pancernej biorących udział w operacji "Lüttich" podczas walk w Normandii.
W ostatni weekend lipca wcieliliśmy się w sylwetki grenadierów pancernych 2. Dywizji Pancernej podczas Operacji "Cobra", jednostka ta broniła się w okolicach Troisgots gdzie krótkotrwale udało jej się zatrzymać amerykańskie natarcie. Przygowywaliśmy gniazdo karabinu maszynowego gdy zupełnie zaskoczył nas nieprzyjacielski ogień moździerzowy.
W czerwcu wzięliśmy udział w wystawie w Bytomiu, gdzie można było obejrzeć kopie 23 do dzisiaj zaginionych w trakcie wojny dzieł sztuki. Przedstawiliśmy sylwetki żołnierzy Wehrmachtu oraz artylerzystę przeciwlotniczego dla dodania wystawie odpowiedniego klimatu.
Przy okazji Łabiszyńskich Spotkań z Historią wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej, w której wcieliliśmy się w "Landserów" 362 Dywizji Piechoty biorącej do niewoli żołnierzy amerykańskich z 3 Dywizji Piechoty podczas walk o Cisternę w ostatnich dniach maja 1944 roku.
14 maja 2016 roku postanowiliśmy się wcielić w sylwetki żołnierzy 3 Dywizji Pancernej SS "Totenkopf", udaliśmy się w okolice Imielina aby odtworzyć sekcję MG42.
7 maja 2016 roku wzięliśmy udział w "II Głogóweckich Spotkaniach z Historią" gdzie zaprezentowaliśmy dioramę z wyposażeniem oraz wcieliliśmy się w sylwetki żołnierzy Wehrmachtu z różnych kampanii II WŚ.
W weekend majowy na zaproszenie udaliśmy się do Wrześni, gdzie wcieliliśmy się w żołnierzy Kampfgruppe „Soth” z 399. Grenadier Regiment, 170. Infanterie Division podczas inscenizacji oraz wzięliśmy udział w krótkiej sesji zdjęciowej poświęconej tej jednostce.
W ostatni weekend listopada udaliśmy się do Wisły, gdzie wcieliliśmy się w żołnierzy 78 Ludowej Dywizji Szturmowej. Skupiliśmy się na poruszaniu się w terenie górzystym w różnych szykach.
W połowie października wybraliśmy się do Włodzienina aby zrealizować swój bardziej luźno związany z rekonstrukcją temat, a mianowicie przedstawić znane z filmów i gier sylwetki niemieckich żołnierzy w wersji zombie.
W połowie września spotkaliśmy się wraz z Stowarzyszeniem Historycznym V for Victory w Przeczycach. Skupiliśmy się na sylwetkach niemieckich sanitariuszy typowych dla frontu zachodniego.
Część naszej grupy wzięła udział w rekonstrukcji historycznej pt. „Bitwa o Wieś Wielką”. Impreza została zaplanowana na dwa dni. Nawiązywała do wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce na terenie miejscowości Wielkiej Wsi (obecnie Władysławowo) we wrześniu 1939 roku (po napaści Niemiec na Polskę) oraz w marcu 1945 roku (w przededniu zakończenia II wojny światowej).
W sierpniu współorganizowaliśmy imprezę pod nazwą "Śląskim Air Show" . Pokazy lotnicze uzupełniła część rekonstrukcyjna, która składała się z dioram oraz z inscenizacji "Falaise 1944".
W przedostatni weekend sierpnia udaliśmy do Parku Historii we Włodzieninie, gdzie wcieliliśmy my się w żołnierzy 26 Dywizji Piechoty na stanowisku obronnym pod Orszą (Białoruś) w drugiej połowie czerwca 1944 roku.
W trakcie manewrów w Katowicach część naszej grupy przedstawiła wycofujące się niedobitki z 2 Dywizji Pancernej SS „Das Reich” , 22 sierpnia 1944 - w okolicach Mont Ormel.
Już po raz jedenasty raz w Krakowie odbywał się Małopolski Piknik Lotniczy. Wydarzenie to tradycyjnie odbyło się w ostatni weekend czerwca i nie mogło nas na nim zabraknąć.
W dniach 18-19 kwietnia udaliśmy się do Włodzienina aby wcielić się w sylwetki grenadierów pancernych 6 Dywizji Pancernej walczących desperacko w ostatnich dniach lipca na Litwie.
W dniu 28 lutego na terenie Panzer Farm odbyła się sesja zdjęciowa, której celem było nawiązanie do materiałów historycznych dotyczących przygotowań do zajęcia Akwizgranu w 1944 roku.
W trakcie ostatniego weekendu uczestniczyliśmy w sesji poświęconej Bitwie o Akwizgran.Zaprezentowaliśmy sylwetki zmęczonych walką piechurów podczas patrolu, część z nich została lekko ranna w poprzednich potyczkach.
Korzystając z pięknej śnieżnej pogody udaliśmy się na manewry w okolice Katowic. Postanowiliśmy przedstawić żołnierzy 62 Dywizji Grenadierów Ludowych z pierwszych dni ofensywy.
W dniu 11.01 udaliśmy się do Warszowic na manewry podczas, których wcieliliśmy się w żołnierzy 253.Infanterie-Division walczących w drugiej połowie lutego na linii Skoczów-Strumień.
Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2014: To była wyjątkowa, bo jubileuszowa, X edycja wielkiej rekonstrukcji historycznej. Dla naszej grupy była to również impreza wyjątkowa, bo debiutancka.